ivan napísal:

Aha. Vidiac len nadpis tak mi v zmysle diskusie napadlo, ze clanok aj Pogiho vyjadrenie, ze stale veri vo vitazstvo, je z dnesneho dna :D
25.07.2022 - 21:27:28
00
hej, vo víťazstvo na TDF 2022 môže dúfat aj niekolko rokov - stat sa môže čokoľvek, v tom je čaro športu :D vid napr. Velitsovo druhé miesto na Vuelte

vidiš LMS - nakoniec je tá správa zo sport.sk predsa len aktuálna :D

https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-a-espana/2010/gc



zas som mal v analýze včera pravdu o dôvode určitého rozdielu vo vrchárskej výkonnosti Sagana a Aerta na TDF /že tesne po výškovom kempe mal Sagan svojim výkonom na Mt. Baldy v Kalifornii 2015 rovnakú vrchársku výkonnosť 5,75 W/kg ako Aert teraz na tour pred ktorou bol tiež na poslednú chvílu ešte druhý krát vo výške na rozdiel od Sagana ktorý chodil na tour viac ako tri týždne po jednom kempe vo výške, .../, o vrchárskych výkonoch Aerta na tohtoročnej tour - prečo a kedy bol schopný ,,zázračne,, nastúpit si v určitých častiach kopcov

neni nič jednoduchšie ako vykonšpirovat ketony, ...


,,Posúvame výškové kempy na ďalšiu úroveň,,

https://www.cas.sk/clanok/2701583/vitaz-tour-de-france-vybuchol-pred-novinarmi-je-to-otazka-na-hov-o//

Optimus, Anita, ... už ste pochopili prečo môže 78 - 77 kilový chlap podávať výkony na úrovni WT vrchárov druhého sledu ?
25.07.2022 - 21:37:51
00
Hosť napísal:
Jáj takže vyjadriť nesúhlas s tým, že tu hejtujete jeden tím to sa tu nesmie, to sa smie na modrom koníkovi, ale tliachať dve na tri o sypaní, ketónoch a dopingu bez dôkazov to sa tu nosí. No super konečne to niekto vysvetlil ako má fungovať diskusné fórum.


Neprežívaj to tak. Proste sa tu schádzajú rôzni ľudia, s rôznymi názormi, rôznymi povahami. Okrem toho nikto predsa nerýpe bez toho, že by toho nemali v cyklistike na rováši tímy a cyklisti dosť.

Ani Armstronga za tie roky nenachytali a videli sme ako to dopadlo. Boli ľudia, aj tu na fóre, ktorí do poslednej chvíle verili, že nič nebral... Takže ak tu niekto sarkasticky uvádza nejaké tvrdenia, tak to nie je bez toho, že si nespomenie na sypačské aféry z minulosti...
25.07.2022 - 23:16:52
08
michalkrempasky napísal:
Podla mna to tu pripisujete dopingom, zatial co neviete nic o tom, ako trenuju a kolko najazdia base. Taky sagan nenajazdil base skoro vobec tento rok, chytil covid dva krat, lebo je mu to jedno, on vraj uz nepotrebuje nic vyhrat podla krcmovych odbornikov a kontrakt ma. Take jumbo mozno sedi doma na trenazeroch alebo maju treningy specialne na vyladenie effortu na casovky. Teraz otazka trosku ... kto vlastne bol na tejto tour aby im mohol konkurovat ? Vacsina tam prisla po rozbitej sezone, kedy museli chodit na rozne preteky a dostali rozne kombinacie covidu a inych jarnych chorob. Niektori dosli z Gira rozbiti na salat ako van der pool. Je to az take neuveritelne ? Ine mena co boli na dauphine schopni ako Oconor sa vytrepali prvy tyzden, takze sme nevideli nic podstatne. Dalej martinez zjavne peakoval skor v roku a na tour dosiel zjavne z poslednych sil. Co robil taky Thomas cely rok ? Spravne, nic. Typicky rok ako mal Froome. Priprava len na tour, lebo si to mozu dovolit. Dalej, ked pozrieme top 10, tak su tam taki vrchari bez casoviek, dobri tak na vyhru etapy. Ziadna celosvetova top 10 na GC si to nerozdavala. Viac ako polovica pelotonu sa dosla povozit, len za zasluhy zo sezony. Mozeme este pozerat na timy detailne za akymi ucelmi tam dosli. UCI body BikeExchange, Lotto, Izrael, EF sli cisto len na nejake pokusy o etapy. GC by som tipol ze sli timy Jumbo, UAE, Ineos, FDJ, Arkea, DSM. Trosku skusala aj bora. Zvysok tam bol len tak za ucast na reklamu, tak naco sa snazit. Vid nas petrik.


Fakt nechcem nejako moc rypat ked uz si pouzil tolko pismeniek a casu. Ale ked uz tam spominas "peakovanie" Martineza, neprehliadol si pri tom vsetkom take to "celosezonne peakovanie" timu Jumbo Visma? Totalna ukazka sily na Paris-Nice, neskor na Dauphine a dotiahnute k dokonalosti na TdF. Ako fakt mi to je jedno, ja roky beriem vrcholovy sport ako "chlieb a hry" a rad si ho pozriem, ale zase nezatvarajme nad urcitymi vecami/suvislostami oci. Bol tu LA ktory neskutocne spopularizoval cyklistiku, ale po rokoch sa ukazalo ako to bolo. Potom prisiel isty "utlm" vykonov a bolo vidiet akoby sa tento sport postupne ocistoval. Po rokoch tu mame opat neskutocne vykony ( da sa to pri niektorych sledovat na ich cislach na strave ), tak sa niet comu cudovat ze ludia maju opat iste podozrenia. Ja cyklistiku ako sport milujem, tych borcov istym sposobom obdivujem ( musi to byt neskutocna rehola ), ale bohuzial sa tu opat vynaraju iste pochybnosti...
25.07.2022 - 23:40:40
018
matt napísal:
Fakt nechcem nejako moc rypat ked uz si pouzil tolko pismeniek a casu. Ale ked uz tam spominas "peakovanie" Martineza, neprehliadol si pri tom vsetkom take to "celosezonne peakovanie" timu Jumbo Visma? Totalna ukazka sily na Paris-Nice, neskor na Dauphine a dotiahnute k dokonalosti na TdF. Ako fakt mi to je jedno, ja roky beriem vrcholovy sport ako "chlieb a hry" a rad si ho pozriem, ale zase nezatvarajme nad urcitymi vecami/suvislostami oci. Bol tu LA ktory neskutocne spopularizoval cyklistiku, ale po rokoch sa ukazalo ako to bolo. Potom prisiel isty "utlm" vykonov a bolo vidiet akoby sa tento sport postupne ocistoval. Po rokoch tu mame opat neskutocne vykony ( da sa to pri niektorych sledovat na ich cislach na strave ), tak sa niet comu cudovat ze ludia maju opat iste podozrenia. Ja cyklistiku ako sport milujem, tych borcov istym sposobom obdivujem ( musi to byt neskutocna rehola ), ale bohuzial sa tu opat vynaraju iste pochybnosti...


mas pravdu celosezonny rozdiel 3 mesiacov medzi paris nice + tireno a potom mat trosku horsi zaver klasik vid roglic a vingegard aby bol dalsi peak na tour mi pride vazne nemozne ... prv si trosku pozri aspon tie casove intervaly kto kde mal ake vysledky a potom zaloz nejaku pokrocilu kritiku :D

napriklad celosezonna dominancia sa ukazala aj tu https://www.procyclingstats.com/race/itzulia-basque-country/2022/gc a celkovo paris nice by som nebral ako nic vazne ... roglic crackol posledny den a keby den predtym van aert nepustil kopec aby bol cerstvy tak neviem neviem ... vykonnostne to vidim tak ze roglic tento rok uz nedava to co minule roky a nevidim ruzovo ani jeho vueltu kde bude hladny pogy hladat zachranu sezony.. van aert teraz ma teraz este jeden pretek a potom dva mesiace pauzu takze uvidime ci tieto jeho vykony nebudu penalizovane na majstraku
26.07.2022 - 03:43:54
00
Pascalwb napísal:
https://www.youtube.com/watch?v=F5DBsYCR8eM

Sa smejem. Sagan mi pripomina kimiho z F1ky.

Čím to je, že keď dáva rozhovor RTVS, tak nikde nie je taký uvoľnený a žartovný. Bude problém v tých debilných otázkach slovenských redaktorov športovej redakcie, ktorý nevedia formulovať otázku na tému cyklistika? :lol:
26.07.2022 - 09:09:28
01
RTVS su suchari a tak s nimi aj jedna.
26.07.2022 - 09:28:12
00
Hack3r napísal:
RTVS su suchari a tak s nimi aj jedna.

Navyse su castokrat su vyslovene nepripraveni v tych rozhovoroch.
26.07.2022 - 09:51:15
06
Možno nemajú správnu motiváciu a možno aj peňazí . Na es sa venujú tomu viac , viac vysielajú o cyklistike a teda sú stále v okruhu diania v cyklistiky. U nás je to záležitosť tdf a dosť . Niet sa čomu diviť . Predpokladám , že je za tým komentovaním obrovské množstvo informácii a dát. A na to určite nemajú čas . Ide v STV další športový program kde musia byt pripravení s inými otázkami a byt ready ako sa dá na další rozhovor . Kto to nerobil asi nevie čo obnáša príprava . Ale som si istý , že “ gule si tam neváľajú “ . A teraz si predstavme , že raz by to komentoval Sagan .
26.07.2022 - 10:26:16
00
a jeje
https://twitter.com/i/status/1550153349793710087
26.07.2022 - 10:49:12
00
To vyzeralo ako keby chcel vziať tú vodu.
26.07.2022 - 10:51:55
01
slavomirk napísal:
Možno nemajú správnu motiváciu a možno aj peňazí . Na es sa venujú tomu viac , viac vysielajú o cyklistike a teda sú stále v okruhu diania v cyklistiky. U nás je to záležitosť tdf a dosť . Niet sa čomu diviť . Predpokladám , že je za tým komentovaním obrovské množstvo informácii a dát. A na to určite nemajú čas . Ide v STV další športový program kde musia byt pripravení s inými otázkami a byt ready ako sa dá na další rozhovor . Kto to nerobil asi nevie čo obnáša príprava . Ale som si istý , že “ gule si tam neváľajú “ . A teraz si predstavme , že raz by to komentoval Sagan .

Ak nemaju spravnu motivaciu, tak sa asi minuli svojmu povolaniu. Ale pochybujem, ze by o poziciu sportoveho novinara nebol zaujem, nakolko sportovych reporterov nehladaju zrovna v inzeratoch na profesii. Skor si myslim, ze je to kombinacia lajadckosti a nezdraveho sebavedomia (nac by som sa pripravoval a zil sportom, ked som taky skvely a pohotovy improvizator). A kedze sme na Slovensku, je dost mozne, ze nerozhodoval talent ale znamosti.
Nejedna sa len o reporterov rtvs, ale tak celkovo slovenskych. Cest vynimkam. Taky kratky rychly vyber Sagan vs slovenski experti:
https://youtu.be/T6kDQW-ZTo0
https://youtu.be/bkU5RnUKrQU
https://youtu.be/A1YZOo6OTNQ
https://youtu.be/J4_wNNaXJfk
Nastastie asi prilis nespovedaju zahranicnych cyklistov, lebo by to bola asi rovno medzinarodna hanba ako v pripade hokejovej brutalistky Barbory Ziacikovej.
26.07.2022 - 11:04:48
04
Môže byt ja som len povedal svoj pohľad .
26.07.2022 - 11:10:06
00
scarinko napísal:

Už to bolo spomínané, neuniklo to rozhodcom a Nairo dostal penalizáciu 10s, -4b a 200 frankov
26.07.2022 - 11:25:26
00
ehm, nieco my uslo a vratili sme sa pred nedelu ?:)
aj ten Nairo je stara vec :) sak to tu uz bolo spominane :)
26.07.2022 - 11:46:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
cron
keyboard_arrow_up