Nikto ti nebráni presadnúť z auta na bicykel, tiež sa budeš mať tak fasa, ako oni...
30.09.2023 - 17:32:00
01
Mna len prekvapilo, že si si našiel čas a vsetkých si ich porátal
30.09.2023 - 18:12:14
01
Mal som dosť času.

pre muffin: vidím, že ďalší klasik, komu nevadí porušovanie predpisov zo strany cyklistov.
30.09.2023 - 19:03:29
02
Nezavisle od siahodlhého scitavania pridam svoju zo vcera.

Za vsetkych neosvetlenych som to schytal slovne od jednej pani.

Po prichode z vyjazdu (okolo 18.) som vypol svetlo a vydychaval sa pred vchodom, pomaly kruziac. Uz z dialky sa blizila so slovami, ze kde mam svetlo. Tak som jej vysvetlil a navyse zapol a odprezentoval blikanie a funkciu radaru. Vyzerala,ze chape, ale mierne zaskocena, ze nenasla toho praveho, neosvetleneho. Ze stretava vela takych, co maju biele svetlo vpredu na prilbe a vzadu nic.

Paradoxne, slovnu sprsku som dostal ja. Skoda, ze nesla okolo o nejakych 10 sekund skor.

Takze prosba pre ostatnych, ak nesvietite,sviette.

(A pre mna poucenie vypinat svetla/radar az vnutri vo vchode ;) )
30.09.2023 - 20:16:06
01
"pomaly kruziac", cize si bol na bikeu tak si mal svietit.
Ja poslednych 150m z vyjazdu musim po chodniku. To idem rychlostou rychlochodca, svetlo na minime, sklopene, aby ani mensie deti neoslepovalo. Svetlo vypinam ako zosadam pred vchodom. Nikto sa nestazoval zatial :-D
30.09.2023 - 20:24:50
00
Technicky mas pravdu, mal.
Pomaly kruziac = rychlost/pomalost chodca, niekedy aj menej
Mame tu pesiu/obytnu zonu, slepa ulica s autami parkujycimi kolmo na dom, medzi autami a domom je cc 4-5 metrov zdielany chodnik/cesta.
A oslovila ma, ked som mal predne koleso na schodiku do vchodu.

(Ale ano, vypol som ho tych 10sekund skor, cestne uznavam)
Inak, bezne predne nesklapam,ale prekryjem rukou.
30.09.2023 - 20:37:23
00
Jano1987 napísal:
Mal som dosť času.

pre muffin: vidím, že ďalší klasik, komu nevadí porušovanie predpisov zo strany cyklistov.


To by ma zaujímalo, ako si na to prišiel. Ja sa nezastávam cyklistov, čo za tmy nesvietia. Ja len poukazujem na to, že byť u nás cyklistom na ceste, bez ohľadu na to, či dodržiavajúcim predpisy, alebo nie, nie je žiadna extra výhra, ako by sa dalo vydedukovať z tvojich komentárov. Infraštruktúra a správanie mnohých šoférov dostáva cyklistov na ceste každodenne do život ohrozujúcich situácií, a to nemusia nič porušovať. Jednoducho ako cyklista na našich cestách nemáš osud vo svojich rukách, si vydaný na milosť tým, ktorých stretneš.
30.09.2023 - 20:40:56
05
muffin: na jednej strane tu hovoríš, ako keby všetci šoféri chceli zabiť všetkých cyklistov. Potom stretneš na ceste cyklistov za tmy, čo má možno tak 1/10 svetlo a to je na tom BA celkom dobre. A to je len obyčajné trápne svetlo, čo do 10€ kúpiš v Decathlone, či Lidli. Posledný rok kvôli robote som dosť lietal aj okolo BA, polkruh cca Malacky, Trnava, Dunajská. 3 týždne dozadu som šiel po zotmení domov z Kútov, šiel som po okreskách, nemáme diaľničnú. Medzi Levármi a Malackami šiel cyklista v protismere, celý v čiernom. Zbadal som ho na poslednú chvíľu. V piatok, ako som písal 12 cyklistov bez svetiel na ceste. 6 boli športovci, drahé cestné biky,v dresoch a tretrách. Vieš ako sa chodilo u môjho deda do krčmy kúsok od Dunajskej? Všetci na bikoch. Miestny vedeli, kedy sa zatvára krčma a kedy zhruba a kde majú koho čakať. Istý štamgast pravidle zaspal na ceste. Šťastie mu vydržalo nejak 20 rokov, aspoň čo otec hovoril, kým mu po nohách neprešiel kamión. Aj to mal šťastie , že bol natočený ako natočený. Byť to osobák, je po ňom. Bolo to tak 18 rokov dozadu. A zlatý klinec programu, policajti o tom vedeli, záchranka v DS o tom vedela, pravidelne pre neho chodili,hlavne v zimných mesiacoch. Ráno, cestou do roboty pravidelne stretávam cyklistu v protismere v jednosmerke, úzka cesta, zle vidieť do zákruty cez stromy Jazdí tak aj za tmy a tam ani poriadne svetlo nie je. Kolegovia sa s ním už 5x skoro zrazili za posledný rok. Ale je pravidelný prispievateľ na FB, kde pravidelne píše, ako ho chcú všetci zabiť, lebo je cyklista. Teraz večer som sa vracal z mesta z Bielej noci bikom po hrádzi. Zase neosvetlený cyklisti, dokonca 2 na cesťákoch v si to dávali pekne po Dolnozemskej vedľa seba. Kto koho potom viac ohrozuje? Nebude to náhodou samotný cyklista, ktorý svojím správaním ohrozuje sám seba? A neriešim jazdu na červenú, nedanie prednosti, jazda v protismere, raz chodec, raz cyklista na ceste, ako sa mu hodí.
30.09.2023 - 23:03:05
00
Jano1987 strasne, ale fakt strašne prekrucas, to co muffin uz aspon dvakrat napisal a argumentoval, zase prekrutene.
Tentokrát z 'mnohých šoférov dostáva cyklistov na ceste každodenne do život ohrozujúcich situácií' na 'ako keby všetci šoféri chceli zabiť všetkých cyklistov' je teda rozdiel, ktory by mal vediet rozlisit aj ziak (odhadom, nech neurazim) 5. rocnika ZŠ.
30.09.2023 - 23:18:33
00
Marli on tvrdí, že život cyklistu nie je v jeho rukách na SR cestách. Že je ohrozovaný rovnako či dodržuje, alebo nedodržuje predpisy. Praktický hovorí, že je jedno, čo cyklista robí a problémom sú šoféri motorových vozidiel.

Ani život šoféra motorového vozidla nie je v jeho rukách. Ak sa v 90 s niekým čelne zrazím a je jedno, či dostal mikrospánok, alebo nadrzovku predbiehal, tak šanca rozchodiť to je minimálna.
01.10.2023 - 00:04:26
00
Ja nemôžem za to, že nedokážeš čítať s porozumením.
01.10.2023 - 07:10:29
03
Tak mi to vysvetli, nechám sa poučiť.
01.10.2023 - 10:56:23
00
Pár strán dozadu som ti dal pár príkladov a otázku, ale ty si to vtedy zahovoril. Takže tebe ťažko niečo vysvetľovať, čítaš a chápeš iba to, čo sa ti hodí.
Ale môžeš skúsiť malý experiment - na dva týždne jazdi po Bratislave, alebo inom väčšom meste na Slovensku na bicykli, dodržiavaj všetky predpisy a potom skús napísať, aké to bolo super a ako si sa cítil rovnako bezpečne, ako v aute. Dúfam, že sa nebudeš vyhovárať na to, ako je zlé počasie, treba ti každý deň sťahovať nábytok a ani deti nemôžu ísť do školy pešo, alebo MHD. Veď keď majú u nás cyklisti tak ustlané na ružiach, ako to tu vykresľuješ, nemal by byť problém si to nejako zariadiť.
01.10.2023 - 11:27:02
01
Pokial dobre vidim, tak pisal o neosvetlenych cyklistoch. Tak neviem, preco sa musite zas natahovat.
Kazia meno normalnym cyklistom? Ano. Je to k teme? Ano. Hotovo. Bodka.
01.10.2023 - 11:49:47
00
Žijem v BA a na 90% ciest po BA používam bicykel a jazdím celoročne. Ešte niečo?

Samozrejme odpovede som nedočkal. Zase len všeobecný popis ako sú cyklisti ohrozovaný šoférmi.

Edit: A aby som nezabudol doplniť, je úplne irelevantné, že cyklisti majú základné pravidlá na háku. Dnes podvečer som sa vracal od Gabčíkova do Čunova po tej ceste cez Vojku po zotmení už. Cenním balík 11 cyklistov dole na ceste, na cesťákoch, krásnych tmavých dresoch a bez reflexných prvkov a svetiel. Škoda že ak už som blbec a nemám svetlá a reflexné prvky na sebe, že tam neexistuje alternatívna trasa rovnobežná s tou cestou. Frajerke už rupli nervi, keďže šoférovala ona a keď spomalila a poslala ich hore na hrádzu, ak nechcú byť v telke v kriminovinách, tak sa len dozvedela, aký je ženský pohlavný orgán a podobné chuťovky. Ja chápem, že keď si niekto kúpi Pinarello, nejaký S-works, Giant, BMC (všetko už na kotúčoch, takže žiaden 10 ročný obstarožný model z bazosu), na rukách Fenixy, každý cyklopočítač, všetci už na pohľad veľmi drahé tretry (určite z karbónu), slušivé dresy, že nejak nezostalo 16€ aspoň na takúto sadu svetiel https://www.decathlon.sk/p/300790-65822_suprava-osvetlenia-na-bicykel-led-st-110-usb-predne-a-zadne-svetlo-na-baterie.html#/demodelundefined-8405202/demodelsize-254bez_velkosti alebo si za 1 blbé € kúpiť reflexnú vestu aspoň. To by som snáď čakal veľa.
02.10.2023 - 02:51:31
01
cron
keyboard_arrow_up